O mnie

Cześć! Mam na imię Kasia i mieszkam na warszawskim Żoliborzu. Pochodzę z Bydgoszczy, ale od 7 lat jestem dumną warszawianką, chociaż ze słoiczka. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim i obecnie pracuję w branży turystycznej – zajmuję się organizacją wycieczek i wydarzeń związanych z Warszawą. Wcześniej studiowałam filologie: polską i angielską i to w dwóch miastach: Warszawie i Poznaniu.

W ciągu ostatnich 2 lat odwiedziłam 10 państw. Jestem wielką fanką miejskich widoków, niespodziewanego szczegółu i zapachu wolności. Jeżdżę zarówno w miejsca popularne, jak i te mniej wydeptane. Czasem towarzyszą mi znajomi, czasem jestem solo. Wielu znajomych prosi mnie o rady i relacje z wyjazdów. Przy pierwszej opowieści jestem podekscytowana, przy drugiej jest miło, ale trzecia jest już nieco „wyblakła”, dlatego postanowiłam zachować ich świeżość w postaci pisemnych relacji z wyjazdów (zakładka „Podróże”) okraszonych całymi worami autorskich fotografii.

Podróże to moja woda, ale najważniejsze – powietrze – to pisanie. Piszę już ponad połowę życia. Zaczęłam w wieku 11 lat. Od tamtej pory popełniłam kilka powieści, kilkanaście opowiadań, kilkaset wierszy.

12 listopada 2019, we współpracy z poznańską Fabryką Dygresji, wydana została moja pierwsza powieść Gdy ucichną miasta.

Zachęcam Was do śledzenia moich mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), gdzie dzielę się przeżyciami z pisarsko-podróżniczego frontu. Do zobaczenia na książkowo-podróżniczym szlaku.