Gdy ucichną miasta

Nie chcę niczyjej śmierci. Ale ustaliliśmy, że walczymy o siebie. O swoje życie. Nikogo innego. Całej ludzkości nie pomożemy.

Ula ma 15 lat. Zabrano jej wszystko. Rodziców, rodzeństwo, dom. Zostaje wywieziona ze swojego miasta, Warszawy. Nieoczekiwana wojna zalewa jej nastoletni, uporządkowany świat. Jest rok 2023. Po burzy następuje cisza. Na zgliszczach starego świata powoli wyrasta nowy. Przetrwają tylko najsilniejsi, najsprytniejsi i najszybsi. Ula musi błyskawicznie odnaleźć się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Dorosnąć, dopasować. Mijają lata…

Gdy jej przyjaciele zostają uwięzieni, Ula podejmuje się czynów, które dalekie są od krystalicznie czystych. Zrobi wszystko, by uratować swoją nową rodzinę i znaleźć odpowiedź na pytanie: kim jestem? W jej przypadku rozwiązanie tej zagadki jest wyjątkowo skomplikowane, bo… dziewczyna odkrywa, że stała się mutantem, a w jej krwi ukryto wielką i groźną tajemnicę. Rozpoczyna się bezlitosna walka: o przyjaźń, o miłość i o własne człowieczeństwo.

Kto je zachowa, a kto bezpowrotnie utraci?
Czy Ula zdoła ocalić przyjaciół i nie zdradzić przy tym swojego sekretu?
Wróg czyha za każdym drzewem, za każdą zburzoną ścianą, na każdej coraz bardziej zarośniętej autostradzie…

W nowym świecie istnieje tylko jedna zasada.
Nie dać się złapać.

Gdy ucichną miasta (wyd. Fabryka Dygresji) – już w sprzedaży

II część trylogii – Gdy przemówią miasta – w przygotowaniu

III część trylogii – Gdy powstaną miasta – w przygotowaniu

 

 

Gdy ucichną miasta w audycji Artystyczny Wybieg: